Hakkımda

Op. Dr. Güven Görkem
Genel Cerrahi Uzmanı – Obezite ve Metabolik Cerrahi Uzmanı


1982’de İskenderun ‘da doğdu. İlk ve orta öğrenimini anne babasının öğretmen olması sebebi ile Anadolu’nun çeşitli yerlerindeki farklı okullarda tamamladı. 2000’de Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde okumaya hak kazandı.

Temmuz 2007 itibariyle üniversite öğrenimini başarıyla tamamlayarak “Tıp Doktoru” unvanını aldı. Aynı yıl Siirt’in Şirvan ilçesine pratisyen hekim olarak atandı. Temmuz 2008’de Mustafa Kemal Üniversitesi Halk Sağlığı anabilim dalında araştırma görevlisi olarak göreve başladı. Burada çalıştığı kısa zaman zarfında kendisi için Cerrahi Tıp bilimlerinin daha uygun olduğuna karar vererek işinden ayrıldı. Ocak 2009’da Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Genel Cerrahi ihtisasına başladı. Mayıs 2014’de uzmanlığını aldı.

Kısa bir dönem Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi’nde çalıştıktan sonra Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Yenimahalle Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne atandı. Burada çalıştığı süre boyunca ağırlıklı olarak Laparoskopik (Kapalı) cerrahi tekniklerle ilgilendi. Son dönemde çalışmalarını Obezite ve Metabolik cerrahi üzerine yoğunlaştırdı. Op. Dr. Güven GÖRKEM Ocak 2019 itibarı ile çalışmalarına kendi kliniğinde devam etmektedir.

WhatsApp chat
Hemen Ara!
Yol Tarifi