Ameliyatsız Zayıflama

Ameliyatsız Zayıflama Ankara

Çağın en önemli hastalıkları arasına giren obezite ve aşırı kilo problemi, pek çok sebepten dolayı önemli risk faktörü haline geldi. Sağlıksız hazır gıda tüketimi, bilinçsiz beslenme, düzensiz ilaç kullanımı insan genetiğini etkilemekte; durdurulamaz bir kilo alım sorununa yol açmaktadır. Metabolik rahatsızlıkların yanı sıra bel fıtığı, topuk dikeni, eklem sıvısı kaybı gibi pek çok fiziksel sorun insan yaşamını önemli ölçüde riske atmaktadır.

Bütün bu sorunları durdurmak için her ne kadar dengeli beslenme ve egzersiz yapılsa dahi; sonuçlar istenilen şekilde alınamıyor. Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güven Görkem obezite ve metabolik cerrahi uzmanlık konusunda gerçekleştirdiği çalışmalar ile farklı yöntemler üzerinden hastalar için umut ışığı oluyor.

Ameliyatsız Zayıflama İçin Farklı Yöntemler

Obezite ve aşırı kilo problemi yaşayan pek çok hasta için, ameliyatsız zayıflama yöntemleri ele alınmaktadır. Hastaların hayatını kolaylaştırmak adına yapılan uygulamalar arasında, mide botoksu ve mide balonu operasyonları yer alıyor. Hastaların içinde bulundukları probleme, bünyelerine ve farklı hastalık problemlerine bağlı olarak yöntemler, Op. Dr. Güven Görkem kontrolü altında ele alınmaktadır.

Yapılan tetkikler ve incelemeler doğrultusunda, eğer hasta ameliyatsız zayıflama teknikleri için gerekli kriterleri taşıyorsa uygulama gerçekleşir. Daha sonra ele alınacak olan dengeli beslenme, diyet ve egzersiz ile beraber kısa süre içerisinde ideal kiloya ulaşılabilir. Bu konuda yapılan yöntemler Ankara ve çevresi adına, yüksek teknolojiye sahip cihazlar, etkin yöntemler ve uzman doktor kontrolü altında uygulanmaktadır.

Mide Botoksu ve Mide Balonu

Pek çok insan ameliyatsız zayıflama yöntemleri açısından, mide botoksu mu yoksa mide balonu mu tercih edilmeli merak etmektedirler. Özellikle hangi yöntem daha az komplikasyon içerir ve daha iyi sonuç verir öğrenmek isteniyor. Endoskopik yöntem eşliğinde ele alınan her iki operasyon, ortak şekilde obezite tedavisi konusunda yapılsa dahi bazı farklılıklar göstermektedirler.

Mide Botoksu ve Mide Balonu Arasındaki Farklar

Mide balonu konusunda hastanın içinde bulunduğu bazı etmenler büyük öneme sahiptir. Kilo, yaş, o anki fiziksel ve psikolojik durum detaylı şekilde ele alınır. Çünkü mide balonu hacminin belirli aralıklarla düzenlenmesi gerekebilir. Bu da endoskopinin yeniden gerçekleştirileceği anlamı taşır. Böyle bir durum için hasta hem fiziksel hem de psikolojik olarak hazır olması gerekir.

Mide botoksu ise tek seans üzerinden gerçekleştirilir. Eğer 4-5 ay içerisinde istenilen noktaya henüz gelmemiş ise yeniden yapılabilmektedir. Elbette hastanın içerisinde bulunduğu koşullar ve her açıdan yapısına bağlı olarak yöntemler ele alınmaktadır. Uzman doktor hangi yöntemin hasta için uygun olacağına dair, yapılan tetkikler ve muayene neticesinde karar verir. Böylece endoskopik yöntem üzerinden gerçekleştirilen her iki ameliyatsız zayıflama yöntemi, kısa süre içerisinde olumlu sonuçlar doğurmaktadır. Burada önemli olan günümüz teknolojik cihazları ve malzemeleriyle, tecrübeli doktor kontrolü altında ameliyatsız obezite tekniğinin uygulanmasıdır.

Obezite ile Mücadele İçin Ameliyatsız Zayıflama Yöntemleri

Pek çok insan obezite ile mücadele ederken cerrahi müdahaleyi pek tercih etmemektedir. Böyle durumlarda ameliyat olmadan kilo vermeyi arzu edenler, endoskopik yöntemle yapılan mide botoksu ve mide balonu operasyonlarını tercih etmektedir. Özellikle son dönemlerdeki gelişimler ve etkinliği sayesinde, bu operasyonlar oldukça başarılı sonuçlar doğuruyor. Aşırı kilolarından kurtularak sağlıklı bir bedene kavuşabilmek için, bu yöntemler güven içerisinde tercih edilebilmektedir. Obezite ve metabolik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güven GÖRKEM, bu konu üzerinde çalıştığı farklı tedavi yöntemleri sayesinde, hastaların artık sağlıklı şekilde kilo verebileceğini göstermiş durumda.

Yeniden Sağlıklı Yaşama Kavuşabilmek İçin Ameliyatsız Obezite Çalışması

Sağlıksız hazır gıdalar ve stres ile yoğun iş temposunun getirdiği pek çok etmen, bir anda anlamadan aşırı kiloya çıkma durumunu yaşatmaktadır. Pek çok insan bu noktaya ulaştığında eski resimlerine bakarak, zamanında ne kadar sağlıklı olduğuna hayıflanmaktadır. Eğer siz de böyle bir noktaya gelmişseniz, doğru tedavi yöntemi için harekete geçme zamanı gelmiş demektir. Geleceğe emin adımlarla yürüyebilmek için ameliyatsız zayıflama yöntemlerini profesyonel anlayışla değerlendirebilirsiniz.

WhatsApp chat
Hemen Ara!
Yol Tarifi