Kolay Kilo Verme

Kolay Kilo Verme Ankara

Çağımızın en önemli hastalıkları arasında obezite geliyor. Özellikle Dünya Sağlık Örgütü’nün sunduğu istatistik, 20 yaş üstü bireylerin yaklaşık %35 kadarının aşırı kilolu olduğunu göstermektedir. %20 kadar insan ise obezite ile uğraşmaktadır. Tabii fazla kilolar sadece insanın günlük yaşamını etkilemez. Pek çok hastalığı tetikler ve aynı zamanda farklı hastalıkların daha fazla hasar vermesine neden olur.

Hem sağlık açısından hem görsel olarak hem de psikolojik amaçlar doğrultusunda sağlıklı kiloya ulaşmak büyük öneme sahiptir. Özellikle dengeli kilo kaybı yaşanmadan farklı hastalıklardan kurtulmak çok kolay olmuyor. Bunu sağlamak, kolay ve sağlıklı şekilde kilo kaybı elde edebilmek için profesyonel destek almak bir mecburiyettir. Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güven Görkem, obezite ve metabolik cerrahi uzmanı olarak kalıcı ve düzenli kilo verme olanağı sağlamaktadır.

Farklı Yöntemler İle Güvenli Şekilde Kilo Verme Fırsatı

Her açıdan sağlıklı bir yaşam sürebilmek için doğru kilo dengesini yakalamak büyük öneme sahiptir. Aşırı kilolu olan ve obezite yaşayan pek çok insan bunu bireysel olarak gerçekleştirmekte büyük sıkıntı yaşıyor. Ancak günümüz teknik yöntemleri ve farklı çalışmalar bünyesinde, profesyonel düzeyde yapılan çalışmalarla sağlıklı kilo kaybı elde edebilmektedir. Hem ameliyatsız obezite tedavisi hem de obezite cerrahisi konusunda pek çok kilo verme yöntemi bulunmaktadır.

  • Ameliyatsız obezite tedavisi için mide balonu ve mide botoksu
  • Obezite cerrahisi konusunda tüp mide, mide küçültme, mide kelepçesi, mide baypası, duodenal switch
  • Metabolik cerrahi tedavisi adına gastrik bypass, loop bipartisyon ve diyabet ameliyatı

Kişinin yaşadığı kilo sorunu ve farklı hastalık problemlerine bağlı olarak yöntemler ele alınmaktadır.

Kolay Şekilde ve Sağlıklı Kilo Verin

Çocuklardan yetişkinlere artık günümüzde pek çok insan aşırı kilo problemi yaşıyor. Ancak orada iki farklı sorun büyük öneme sahip. Bunlardan biri kilo kaybı konusunda bireysel yapılan çalışmaların yetersiz kalması. Diğeri ise aşırı kilonun getirdiği farklı hastalıkların zaman içerisinde insan sağlığını daha tehdit edici noktaya ulaşması.

Bu yüzden mutlaka ideal kiloya ulaşılmasa dahi; buna yakın bir noktaya kiloyu çekmek sağlıklı bir yaşamın kapılarını aralamaktadır. Sağlıklı ve güvenli şekilde kolayca kilo vermek için, Op. Dr. GÜVEN GÖRKEM kişinin ihtiyaç duyduğu farklı uygulama ve tedavi seçenekleri üzerinden, istenilen kiloya erişim desteği sunmaktadır.

Kilo İle Beraber Gelen Farklı Hastalıklar

Aşırı kilo ile beraber yağlanma, vücudun taşıma kapasitesinin üzerine çıkma başta olmak üzere pek çok problem hastalıkları tetiklemektedir. Bazı hastalıkların şiddet düzeyini arttırırken bazı hastalıklar hiç yokken ortaya çıkabilmektedir.

  • Tip 2 diyabet hastalığı. Aşırı kilo ile beraber yaşanan bu hastalık göz bozukluğuna, inmeye, böbrek hastalığı gibi pek çok probleme sebep olabilmektedir.
  • Yüksek tansiyon. Kalp yükünü artırmakla beraber ilk başta böbrekler olmak üzere farklı iç organları için ciddi hastalık risklerini ortaya çıkarmaktadır. Kandaki yüksek kolesterol değerleri, bozulmuş glikoz dengesi gibi pek çok metabolik sendrom yaşanmaktadır.
  • Kalp hastalıkları. Kalp kaslarının deforme olmasına, kalp damarların tıkanması gibi ciddi sorunlara sebep olmaktadır.
  • Tüm bu hastalıklar ile beraber başta kanser olmak üzere uyku apnesi, karaciğer yağlanması, böbrek hastalıkları gibi pek çok sorun gün yüzüne çıkmaktadır.

Sağlıklı Şekilde Zayıflamak İçin Profesyonel Yöntemler

Yaşam içerisinde şüphesiz dengeli beslenmek ve sağlıklı şekilde egzersizler yapmak zayıflamanın için çok önemlidir. Aşırı kilo ve obeziteden kurtulmak için mutlaka profesyonel düzeyde destek alınması gerekmektedir. Op. Dr. Güven Görkem güvencesi altında, farklı yöntemler ile amaca uygun şekilde kolay ve sağlıklı kilo verme ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

Kişinin kilo ve sağlık açısından bulunduğu duruma bağlı olarak farklı yöntemler Ankara ve çevresi adına ele alınmaktadır. Yapılan tetkikler ve titizlikle gerçekleştirilen incelemeler doğrultusunda, amaca uygun tedavi yöntemi uygulanır. Ameliyatsız obezite tedavileri son dönemlerde etkin sonuçlar sağlarken; metabolik cerrahi ya da obezite cerrahisi gerekli görüldüğünde devreye girmektedir.

WhatsApp chat
Hemen Ara!
Yol Tarifi