Kolay Zayıflama

Kolay Zayıflama Ankara

Doğru yöntemler ele alındığında sağlıklı şekilde kilo vermek mümkün. Hem ameliyatsız obezite operasyonları hem de obezite cerrahisi üzerinden çalışmalar yürütülmektedir. Uzman doktor kontrolü altında gerçekleştirilen bu çalışmalar, sağlıklı ve dengeli şekilde kilo kaybı imkanı tanır. Doğru tetkikler ve incelemeler ele alınarak hastanın yaşadığı duruma bağlı olarak, uygun tedavi yöntemi seçilmektedir.

Genel cerrahi uzmanı Op. Dr. Güven Görkem, obezite ve metabolik cerrahi uzmanı olarak kontrollü şekilde kilo vermenin önemine dikkat çekmektedir. Mutlaka hastanın içinde bulunduğu aşırı kilo durumu ve obezitenin yanı sıra, farklı hastalıklar ele alınarak buna göre tedavi uygulanmalıdır. Böylece bireyin bünyesinin kaldırabileceği biçimde, ideal kiloya ulaşım imkanı farklı yöntemler üzerinde sağlanır.

Kolay Şekilde Zayıflama Yöntemleri

Birçok insan obezite ve aşırı kilo sorunu yaşadığı zaman yüksek bir özgüven kaybına uğrar. Çünkü aldığı kiloları verme konusunda bireysel başarı gösteremez. Zaten böyle durumlarda uzman doktor kontrolünde destek almadan kilo vermek hem çok zor hem de sağlık açısından uygun değildir.

Çağımızın getirdiği olanaklar nedeniyle yeme-içme kültürü ve davranışları artık büyük oranda değişti. Aynı zamanda yoğun iş temposu, hareketsiz bir yaşam ve stres, hazır gıdalar ile birlikte kısa süre içerisinde yüksek kiloya ulaşılmasına neden olmaktadır. Fakat kontrollü şekilde hastanın içinde bulunduğu duruma bağlı olarak, farklı yöntemler üzerinden kolayca zayıflama sağlanabilir. Obezite ve metabolik cerrahi uzmanı Op. Dr. Güven GÖRKEM, kişinin yaşam kültürüne, bünyesine, yeme alışkanlıklarına ve fizyolojisine bağlı olarak en uygun tedavi yöntemlerini ele almaktadır.

Günümüz Teknik Yöntemleri ile Kolay ve Güvenli Şekilde Kilo Verme Fırsatı

Öncelikle aşırı kilolu ve obezite içerisindeki bireylerin, kilo verebilmesi adına buna inanması dile getirilmelidir. Böylece uzun vadede ideal kiloya ya da ideal kilosuna yakın bir noktaya gelebilmektedir. Elbette doktor kontrolü altında gerçekleştirilen farklı tedavi yöntemleri, kilo vermenin temelini oluşturur. Bu konuda yapılan tetkikler ve hastanın yaşadığı problemlere bağlı olarak farklı yöntemler ele alınmaktadır.

  • Ameliyatsız obezite
  • Obezite cerrahisi
  • Metabolik cerrahi

Çoğu zaman hastanın yaşadığı obezite ve aşırı kilo probleminin yanı sıra, pek çok farklı hastalık ile mücadele edilir. Bu yüzden laparoskopik cerrahi yöntem, yaşanan obezite probleminin çözümü için ele alınmaktadır.

Kolayca ve Sağlıklı Şekilde Kilo Verilmesi İçin Yapılması Gerekenler

Besin değeri yüksek olan ve dengeli gıdalar eşliğinde etkin program üzerinden kolayca kilo vermek mümkün. Üstelik programa uyulduğu takdirde sağlıklı şekilde ideal kiloya ulaşılabilir. Gün içerisindeki gerekli olan kalorinin altında ve o kaloriye yakın gıda tüketimi işin temelini oluşturmaktadır. Özellikle vücut için gerekli olan karbonhidrat, protein, yağ ve farklı vitamin ile mineralleri kontrollü şekilde almak, sarkma yaşanmadan dengeli kilo kaybına olanak tanır. Tabi buna ek olarak gün içerisinde düzenli egzersiz ve farklı spor aktiviteleri gerçekleştirmek önemli katkı sağlamaktadır.

Doktor Kontrolünde Farklı Tedavi Yöntemleri

Yaşam içerisinde sağlıklı beslenme ve egzersiz elbette ideal kiloyu korumak için büyük öneme sahiptir. Ancak pek çok yöntem deneyerek obezite veya aşırı kilolu olup, kilo kontrolü için istenilen noktaya inememiş hastalar için, farklı yöntemler Op. Dr. Güven GÖRKEM kontrolünde sağlanabilir. Özellikle ameliyatsız obezite konusunda mide botoksu ve mide balonu ön plana çıkmaktadır. Daha ciddi durumlar için tüp mide, mide küçültme, mide baypası, mide kelepçesi gibi obezite cerrahisi sürece dahil edilir. Metabolik cerrahi de yine etkin yöntemler arasında, amacına göre ele alınmaktadır.

Gerektiği durumlarda Laparoskopi cerrahi, hastanın yeniden sağlıklı yaşamına kavuşmasına olanak tanır. Doğru yöntemler ışığı altında ele alınan tetkikler ile inceleme doğrultusunda, Ankara ve çevresi için profesyonel destek alabilirsiniz.

Sağlıklı şekilde kilo verebilmek için mutlaka uzman desteği almaya özen gösterin. Özellikle obezite ve aşırı kilo, yanında pek çok hastalığı getirmektedir. Tip 2 diyabet, yüksek tansiyon, kalp hastalıkları, kanser, uyku apnesi, karaciğer yağlanması ve böbrek hastalıkları bunlar arasındadır. O yüzden kilo verirken sarkma yaşamadan ve bu hastalıkların riskini artırmadan, sağlıklı kilo kaybı için uzman kontrolü altında destek sağlanmalıdır.

WhatsApp chat
Hemen Ara!
Yol Tarifi