Mide Balonu

Mide Balonu Ankara

İnsan sağlığını tehdit eden obezite, günümüzde dünya nüfusunun önemli bir kısmını etkisi almış durumda. Bireysel zayıflama konusunda geri dönülmez bir noktaya ulaşan aşırı kilolu insanlar, farklı hastalıklara yakalanma tehlikesi ile karşı karşıya. Hazır gıda tüketimi, yanlış ilaç kullanımı, hareketsizlik ve hayatın getirdiği stres obeziteyi daha etkin kılıyor.

Pek çok hastalığın sebebi olarak sayılan obezite insanların yaşam kalitesini büyük oranda azaltmaktadır. Tip 2 diyabet , yüksek tansiyon, kanser, kalp hastalıkları, karaciğer yağlanması, uyku apnesi ve böbrek hastalıkları gibi pek çok sorun zamanla yaşam riski taşıyan noktaya ulaştırmaktadır. Çağın hastalığı olarak nitelendirilen bu problem için hem devletler hem de tıp dünyası, çözüm için devamlı farklı tedavi yöntemleri geliştirmeye devam ediyor.

Ameliyatsız Obezite Mide Balonu Operasyonu

Her geçen yıl obezite sayısı dünya nüfus oranı açısından sürekli artış göstermeye devam ediyor. Ancak diyet ya da egzersiz ile zayıflama eşiğini geçen pek çok hasta, cerrahi müdahaleden de genellikle korkmaktadır. Bu yüzden tedavi yöntemlerinden uzak duran aşırı kilolu insanlar, aldıkları kiloların üzerine yenilerini eklemekte ve sağlıklarını gitgide bozmaktadırlar.

Fakat tıbbi gelişmeler sayesinde kilo vermeye yardımcı olan ve destekleyici farklı uygulamalar, obezite hastaları için başka bir çıkış kapısı sunuyor. Ameliyatsız obezite tedavisi olarak bilinen mide balonu, bu konuda öne çıkan alternatifler arasında yer alıyor. Obezite ve metabolik cerrahi konusunda uzman olan Op. Dr. Güven Görkem, mide balonu yöntemi ile hastalara ameliyatsız tedavi seçeneği sağlamış durumda.

Mide Balonu Nedir?

Ameliyatsız zayıflama yöntemi olarak bilinen mide balonu yöntemi, sağlıklı ve başarılı şekilde kilo verme olanağı tanımaktadır. Yaşam standartlarını yükseltmek ve farklı hastalıklardan kurtulmak için öne çıkan mide balon uygulaması, kişinin ideal kilosuna inmesi adına Op. Dr. Güven GÖRKEM güvencesi altında başarıyla gerçekleştiriliyor.

Yüzyılın hastalıkları arasında yer alan obezite sorunu ortadan kaldırabilecek bir mide balonu, endoskopik yöntem üzerinden uygulanmaktadır. Mide içerisine balon yerleştirme çalışması üzerinden gerçekleştirilen bu tedavi yöntemi, ameliyatı göze almak istemeyenlerin aşırı kilolarından kurtulmasına olanak tanımaktadır. Günümüzde en fazla tercih edilen kilo verme yöntemleri arasında yer alan bu uygulama, hızlı ve pratik şekilde sağlanmaktadır.

Mide Balonu Uygulamasının Kilo Verdirme Yöntemi Nedir?

Kullanıldığı ilk dönemlerde cerrahi uygulamalar için destekleyici tedavi olarak kullanılan mide balonu, günümüzde obezitenin artış göstermesi ile temel tedavi olarak öne çıkarıldı. Kolayca ve ağrısız gerçekleştirilen bu yöntem, aşırı kiloya sahip insanların yeniden ideal kilosuna ulaşmasına olanak vermektedir.

Obezite probleminden kurtulmak için etkin bir çözüm sağlayan mide balonu, midedeki alanın daha küçük hale gelmesi üzerine uygulanmaktadır. Böylece gün içerisinde çok fazla besin tüketen ve kendini durduramayan hastalar için, bireyde dolgunluk hissi yaratır. Bu sayede obezite hastaları çok fazla yemek tüketmedikleri için doğal şekilde kilo vermektedir.

Mide Balonu Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Aşırı kiloya sahip bireyler diyet, dengeli beslenme ve egzersiz yaparak fazlalıklarından kurtulmaya çalışır. Fakat belli bir eşiği geçtikten sonra bunu doğal yollarla gerçekleştirmek pek mümkün olmuyor. Özellikle genetik ve biyolojik etmenler sürecin içerisine dahil olduğundan dolayı, bireysel olarak zayıflamak oldukça zordur.

Bu süreç içerisinde devreye giren endoskopik mide balonu uygulaması, fazlalıklardan kurtulma olanağı tanımaktadır. Silikon balon üzerinden gerçekleştirilen mide balonu tedavisi, insan sağlığına zarar vermeden dengeli şekilde kilo verme olanağı tanımaktadır. Ortalama 6 ila 7 ay içerisinde istenilen kilo düzeyine ulaşım fırsatı sağlayan bu tedavi, insülin direncinin düzenlenmesine de olanak vermektedir. Sağlıklı ve yepyeni bir hayata atılmak için Op. Dr. Güven Görkem kontrolü altında, mide balonu uygulaması adına Ankara ile çevresinden başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

İdeal kilonuza yaklaşmak ve var olan farklı sağlık sorunlarınızdan kurtulmak için, ameliyatsız mide balonu tedavisini değerlendirmeniz mümkün. Sağlıklı bir yaşama merhaba demek ve hayati risk getiren hastalıklardan uzak durmak için ağrısız, en kolay tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır.

WhatsApp chat
Hemen Ara!
Yol Tarifi