Mide İğnesi

Mide İğnesi Ankara

Dengesiz beslenmeden düzensiz ilaç kullanımına, hareketsiz yaşamdan fast food tüketimindeki artışa kadar birçok nedenle obez hasta sayısı her geçen gün artıyor. Genetik faktörlerin de rol oynadığı aşırı kilo alımı, birçok hastalığa da davetiye çıkarıyor. Şeker, tansiyon, kolesterol gibi hastalıklar yanında, eklem rahatsızlıkları topuk dikeni ve bel fıtığı gibi rahatsızlıklarla kişinin yaşam kalitesini düşürüyor. Diyet ve sporla sonuç alınamadığında ise kilo alımı daha da artıyor. Son dönemlerde obezite ve metabolik cerrahi üzerinde yoğunlaşan Op. Dr. Güven Görkem, mide iğnesi tedavi yöntemi ile hastaların hayatını değiştirmesine yardımcı oluyor.

Mide İğnesi Nedir?

Kilo vermek isteyen herkese uygulanabilen mide iğnesi diğer adı ile mide botoksu, endoskopik yöntemle midenin bazı bölgelerine Botilinum toksin enjekte edilmesidir. Obezite ile mücadelede yeni bir kilo verme yöntemi olarak uygulanmaktadır. Ameliyatsız tedavi ve müdahale yöntemi olup, “Clostridium botulinum” bakterisinden türetilen botoks enjeksiyon ile midedeki iştah ve mideyi boşaltma bölgelerini yavaşlatma amaçlanır. Böylece hastanın kilo vermesi sağlanır.

Mide İğnesi Ankara

Mide iğnesi tedavisi ile hizmet sunan Op. Dr. Güven Görkem, başarılı bir cerrah olarak Ankara ve çevre illerden gelen hastalara şifa dağıtıyor. Mide iğnesi uygulaması ile hastalar düzenli olarak kilo veriyor ve sağlığına kavuşuyor. Vücudun her organını olumsuz etkileyen aşırı kilo, mide kaslarının etkisiz hale gelmesini sağlayan mide iğnesi uygulaması ile kontrol altına alınıyor. Midenin boşalma süresini uzatan, sinir hücrelerini etkileyerek açlık hissini azaltan mide iğnesi, tedavi sonrası beslenmesine dikkat eden hastalarda son derece yüz güldüren sonuçlar veriyor.

Mide İğnesi Nasıl Yapılıyor?

Endoskopik yöntemle yapılan mide iğnesi uygulaması 10-20 dakikalık bir uygulamadır. Uygulama sonrası herhangi bir iz kalmadığı gibi ağrı da hissedilmiyor. Hasta istirahate gerek kalmadan hemen normal yaşamına dönüyor. Operasyon öncesi herhangi bir hazırlığa gerek duyulmaz. Operasyon öncesi endoskopi cihazının yaratacağı olumsuz etkileri ortadan kaldırmak için boğaza uyuşturucu sprey sıkılıyor. Endoskopi cihazı ile mide içi görüntüleniyor ve midede ülser veya gastrit gibi sorunlar yoksa mide botoksu uygulamasını gerçekleştiriliyor. Uygulamadan 1-2 saat sonra da hasta taburcu ediliyor.

Mide İğnesi Kimlere Uygulanır?

Obezite ile mücadelede son günlerin en popüler tedavi yöntemlerinden olan mide iğnesi, vücut kitle indeksi 35’in altında olan kişilere uygulanıyor. Ülser, gastrit, mide polipi veya on iki parmak bağırsağı sorunları olan hastalara mide iğnesi uygulanamıyor. Mide iğnesi uygulaması sonrası hastalar diyetisyen eşliğinde hızlı bir şekilde kalıcı kilo verebiliyor.

Mide iğnesi uygulamasından sonra ilk gün hastalara sıvı gıdalarla beslenmeleri öneriliyor. Takip eden günlerde ise normal besin değerine sahip gıdalara geçiliyor.

Mide İğnesinin Avantajları

Obezite ile mücadelede 4-6 ay süresince hızlı bir şekilde kilo vermeyi sağlayan mide iğnesi uygulaması, vücut kitle endeksi 35’in altında olan kişiler için ideal bir zayıflama yöntemidir. Hastalar beslenmelerine dikkat ettiği sürece hızlı bir şekilde kilo verir. Herhangi bir yan etkisi yoktur. İştah azaltıcı etkisi ile kolay kilo vermeyi sağlamakta, konforlu bir tedavi yöntemi olarak tercih edilmektedir.

Diyete yardımcı bir tedavi yöntemi olarak tercih edilen mide iğnesi, midede kalıcı bir hasar oluşturmayan bir yöntemdir.

Mide İğnesi Uygulama Sonrası

Mide iğnesi uygulaması, midenin düz kasları üzerinde etkisini gösterdiğinden midenin hızlı ve güçlü kasılmasını engeller. Kasılma yavaşladığı için mide gıdaları hızla boşaltamaz ve daha uzun süre dolu kalır. Ghrelin denilen iştah hormonu da baskılandığından acıkma hissi daha az, tokluk hissi daha çok hissedilir. Son derece konforlu bir tedavi yöntemi olan mide iğnesi sonrası birkaç saat içerisinde taburcu edilir. Hasta 4-6 ay içerisinde diyet programına uyduğu ölçüde kolay bir şekilde kilo verir. Yaşa, metabolizma hızına, egzersiz ve beslenme tarzına göre verilen kilo miktarı değişmektedir. Geç acıkan ve çok daha küçük porsiyonlarla doyan hastalar kalıcı bir şekilde kilo verir.

Ankara mide iğnesi uygulaması için Op. Dr. Güven GÖRKEM ile görüşebilir, hayal ettiğiniz bedene emin adımlarla ulaşabilirsiniz.

WhatsApp chat
Hemen Ara!
Yol Tarifi