Transit Bipartisyon

Transit Bipartisyon Ankara

2012 yılında cerrahi bir operasyon olarak ortaya çıkan transit bipartisyon, TİP 2 diyabet tedavisi için geliştirilmiş bir yöntemdir. Dr. Sergio Santoro tarafından Brezilya’da geliştirilen bu yöntem, hastalar üzerinde gösterdiği başarı ile günümüzde kabul edilmekte ve yaygın olarak uygulanmaya devam edilmektedir. Sağlıksız beslenme, hareketsizlik, genetik faktörler ve tetikleyici hastalıklar nedeniyle ortaya çıkan bu problemi, tersine çevirme konusunda etkin bir rol oynamaktadır.

Genel yapısı ile ince bağırsağın 1/3 oranında alternatif olarak mideye bağlanması üzerinden ele alınır. Bu bölgeden geçiş yapan gıdalar sayesinde, ince bağırsak hormonlarını uyarmak suretiyle şeker hastalığını kontrol altında tutar. Genel cerrahi uzmanı olarak Op. Dr. Güven GÖRKEM, uyguladığı tedavi yöntemi üzerinden hastaların sorunlarına çözüm üretmek için çalışmalar gerçekleştirilmektedir.

Transit Bipartisyon Tedavisi Nasıl Gerçekleşir?

İnce bağırsakların bir kısmının cerrahi yöntemle mideye bağlanması eşliğinde gerçekleştirilen transit bipartisyon, hormonların dengelenmesini sağlar. Böylece şeker hastalığı kontrol altında tutulabilir ve sağlıklı bir yaşama kavuşulabilir. Metabolik sendromu düzenleme ve kilo verme amacı taşıyan bu işlem, restriktif (Kısıtlayıcı) ve Malapsorptif (Emilimi engelleyici) bir etki mekanizma sistemine sahiptir.

Günümüzde popüler ve cerrahi yöntem olarak öne çıkan Transit bipartisyon, restriktif (Kısıtlayıcı) etkisiyle midenin %70 kadar alınmasına bağlıdır. Aynı zamanda Malapsorptif (Emilimi engelleyici) ise ince bağırsağın gidişatını değiştirmek suretiyle yeniden düzenlemeye bağlı olarak etki gerçekleştirir. İnce bağırsağın değişen yapısı sayesinde emilim süreci değişkenlik gösterir ve bu sayede arzu edilen sonuç alınabilir.

Transit Bipartisyonun Avantajları Nelerdir?

Son dönemlerin popüler cerrahi müdahaleleri arasında yer alan Transit bipartisyon, TİP 2 diyabet hastaları için en etkili çözümler arasında yer alıyor. Doğru teknik yöntemler ve tetkik ile inceleme neticesinde Op.Dr. GÜVEN GÖRKEM, transit bipartisyon üzerine çalışmalarına devam etmektedir. Yapılan uygulama neticesinde ise hasta bu tedavi sonucunda pek çok avantaj elde edebilmektir.

  • Anatomik olarak mide ve oniki bağırsak bütünlüğü korunabilir.
  • İleriki zamanlarda her türlü endoskopik müdahalenin gerçekleştirilmesine fırsat verir.
  • Gerek olursa normale rahatlıkla dönüş imkanı sağlar.
  • Hastanın sağlığına kavuşması için güçlü hormonal etkinlik gösterebilmektedir.

Bu avantajlar üzerinden yüksek teknolojiye sahip cihazlar ve aletler eşliğinde, uzman doktor kontrolü altında cerrahi müdahale gerçekleştirilir.

Transit Bipartisyon Ameliyatını Kimler Olabilir?

Şeker hastalığı yaşayan pek çok birey, tanısı TİP 2 diyabet ise bu ameliyata başarılı ile girebilir. Ancak vücutta insülin olmaması nedeniyle TİP 1 diyabet hastaları için bu operasyonun uygulanması mümkün değildir. Genel olarak gerçekleştirilen cerrahi müdahale ile %80 veya 90 civarında iyileşme görülmektedir. Elbette hastanın yaşına, insülin oranına ve hastalığın süresine bağlı olarak bu oran farklılık gösterebilir. Diyabet ve obeziteye karşı etkin bir çözüm olarak öne çıkan Transit bipartisyon, şeker hastalığının tahribatını engellemekte ve sağlıklı bir yaşama kavuşma imkanı sunmaktadır.

Obezite ve Diyabet Sorunundan Kurtulmak İçin Etkin Çözüm Yöntemi

TİP 2 diyabet problemi ve obezite ile mücadele gösteren pek çok hasta için, transit bipartisyon etkin çözüm sağlamaktadır. Gerçekleştirilen tetkikler, analiz ve inceleme neticesinde tedavi için, uzman doktor kontrolü altında karar alınır. Ancak sağlıklı bir yaşama yeniden dönebilmek için, operasyon sonrası kalori kısıtlaması ve kilo kaybına büyük önem verilmelidir.

Gerçekleştirilen cerrahi müdahale ile beraber gıda alımı kısıtlaması, kan şekeri seviyesinin hızla düzenlenmesine olanak tanımaktadır. Böylece yeme-içme gereksinimi düşer ve karaciğerde glikoz üretimi azalır. Ayrıca zayıflama ile beraber yağ dokusu azalır ve glikozlar ile kan şekeri istenilen dengeye ulaşır. Tabii hastaların tedavi sonrası istekli olması ve sağlıklı beslenmeye dikkat etmesi önemli unsurlardır.

TİP 2 Diyabet ve Obezite Probleminden Kurtulun

Konforlu bir yaşama ve sağlıklı bedene transit bipartisyon operasyonuyla kavuşabilirsiniz. Eski sağlığınızı yeniden kazanmak adına Ankara ve çevresi için iletişim kurmanız yeterlidir. Diyabet ve obeziteyi tersine çevirme prensibine bağlı olarak gerçekleştirilen bu cerrahi yöntem, uzman doktorumuz kontrolünde güvenle ele alınır.

WhatsApp chat
Hemen Ara!
Yol Tarifi